Su Zeytinyağı Sızma (1 Kg)
Su Zeytinyağı Sızma (1 Kg)
Fiyat: 45.00 TL
Kategori: Zeytin Ve Zeytin Yağı Çeşitleri
Marka: Turunç Gıda
Ürün Kodu: yssoturunc007
Stok Durumu: 453
Miktar:- +  
Bu ürün hakkında soru sorulmadı.

Soru Sorun

Adınız:
E-posta Adresiniz:


Sorunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

ANTAKYA SU ZEYTİ ZEYTİNYAĞI
 
TEKNOLOJİ İLE DEĞİL İNSAN GÜCÜYLE
 
“Teknolojinin hayatımızın her aşamasına girdiği günümüzde modern sistemlerin aksine her aşamasında insan gücü ile  elde ettiğimiz zeytinyağlarımız her derde deva olarak bilinmesinin yanında yemeklerimize müthiş lezzet katması yönü ile bilinmektedir
 
Yemeklere lezzet vermesinin yanında alternatif tıp alanında her derde deva olarak bilinen zeytinyağı konusunda geleneksel yöntemleri kullanan nadir iller arasında yer alıyoruz.
 
Hatay zeytinyağının geleneksel üretimini sürdüren nadir illerimizden biridir. Hatay'ın zeytinyağı, su zeyti denilen özel bir teknikle üretilir. Bu teknik, olgunlaşmış zeytinin ezildikten sonra, özel havuzlarda ılık su üzerinde biriktirilen yağının, su yüzeyinden dikkatle toplanması esasına dayanır.
 
Zeytinyağı ezilirken çekirdeğinin kırılmamasına özellikle dikkat edilir. Su zeytine, kırılmış acı çekirdek yağının karışmaması nedeniyle su zeytinin kalitesi de yüksek olur.
 
Doğu Akdeniz bölgesinde bulunan Antakya'nın toprak yapısı ve ikliminin zeytin üretimi için sağladığı ideal ortam sayesinde, bu bölge binlerce yıldır zeytinin anavatanı olarak bilinmektedir. Akdeniz'den gelen bol oksijen, uygun iklim, uygun toprak yapısı ve Antakya yöresinin seçkin zeytinlerinin bir araya gelmesi  Zeytinyağı'nı gurmelerin tercihi haline getirmiştir.

Yorum Yapın

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Taksit Tutarı

Toplam

45.00 TL

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--