Üzüm Pekmezi Sıvı Ev Yapımı 800 Gr
Üzüm Pekmezi Sıvı Ev Yapımı 800 Gr
Fiyat: 200.00 TL
Kategori: Pekmez & Şuruplar
Kategori: Pekmez Çeşitleri
Marka: Turunç Gıda
Ürün Kodu: TRNCG080921
Stok Durumu: 560
Miktar:- +  
Bu ürün hakkında soru sorulmadı.

Soru Sorun

Adınız:
E-posta Adresiniz:


Sorunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Hatay Kömür Çukuru Sıvı Üzüm Pekmezi

Hatay’da Eylül Ekim Ayları Geldiğinde Pekmezin Üzerindeki Köpüğü Yemek İçin Bekleniyordu. El Yapımı Kömür Çukuru Üzüm Pekmezini Yaz Kış Gönül Rahatlığıyla Tüketebilirsiniz. Hiçbir Katkı Maddesi Olmadan El Yapımı Doğal Pekmezin Tadına Doyamayacaksınız. Hatay İlçesi Olan Kömür Çukuru Pekmezi Hem Şifa Kaynağı Hemde Enerji Deposudur. Yöresel Lezzetlerimizden Olan Pekmez Tahin İle De Karıştırılıp Yenilebilir. Kendi Bağlarımızdan Elde Ettiğimiz Birinci Sınıf Üzümlerin Taş Değirmenlerinde Ezilerek Odun Ateşinde Katkısız Ve Yöresel Şekilde Elde Ediliyor. İçerisindeki Zengin Besin Değerlerinin Bulunması İle Sabahları  Çocukların Kahvaltıda Gönül Rahatlığıyla Tüketilebilir.

Geleneksel Türk Gıdalarından Olan Pekmezin Üzüm Şırasından Yapılan Çeşidi Olan Üzüm Pekmezi Yüksek Bir Enerji, Mineral Madde Ve Vitamin Deposudur. Tamamıyle Doğal Üzüm Pekmezi Güçlü Bir Enerji Kaynağı, Vitamin Ve Mineral Deposu Olmasından Dolayı Sporcular  Tarafından Da Rahatlıkla Kullanılabilir.

Pekmez, Kış Aylarının Vazgeçilmez Yiyecekleri Arasında Yer Alıyor. Kahvaltıda Ve Öğün Aralarında Katı Olarak Tüketilebilen Pekmez, Sulandırılarak Şerbet Olarak Da İçilebiliyor. Kan Yapıcı Özelliği Ve Kan Dolaşımı Hızlandırması İle Vücuda Enerji Verdiği Bilinen Pekmezin, İştah Açıcı Özelliği; Mideyi, Bağırsakları Ve Böbrekleri Kuvvetlendirdiği; Damar Sertliğine İyi Geldiği Bilinmekte...

Saklama Koşulları

Kendi Ambalajında Güneş Işığında Ve Rutubetli Ortamdan Uzak Olması Gerekiyor.

 

Yorum Yapın

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi