Çam Kozalağı Reçeli Ev Yapımı Doğal 750 Gr
Çam Kozalağı Reçeli Ev Yapımı Doğal 750 Gr
Fiyat: 180.00 TL
Kategori: Tatlı & Bal & Reçeller
Kategori: Reçeller
Marka: Turunç Gıda
Ürün Kodu: TRNCG04923
Stok Durumu: 50
Miktar:- +  
Bu ürün hakkında soru sorulmadı.

Soru Sorun

Adınız:
E-posta Adresiniz:


Sorunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Kozalak Reçeli:

Özellikle Kahvaltı Sofraları Reçellerle Donatılarak Daha Da Güzel Hale Gelir. Birçok Meyveden Reçel Yapılabileceği Gibi Çok Farklı Ürünlerden De Reçeller Yapılabilmektedir. Bu Ürünlerden Bir Tanesi De Çam Ve Köknar Ağaçlarında Bulunan Kozalaklarıdır. Çam Ve Köknar Kozalaklarından Meydana Getirilen Reçeller Son Yıllarda Oldukça Fazla Yapılmaya Başlanmıştır. Bu Sebeple Hem Lezzetli Olması Hem De Şifa Deposu Olmasından Dolayı Birçok Kişi Tarafından Tüketilmektedir.

Kozalak Reçelinin Faydaları Nelerdir:

Kozalak Reçeli Yapmak Aslında Oldukça Basit Bir Olaydır. Ancak Kozalakların Toplanma Mevsimi Bu Reçeli Yapmak İçin Oldukça Önemlidir. Çam Ve Köknar Ağaçlarının Meyvesi Olan Kozalaklar Farklı Bir Şekilde Reçel Şeklinde Tüketilebilir. Bu Kozalaklardan Yapılan Reçeller Sağlık Deposu Olarak Karşımıza Çıkar. Yaz Sonu Kuruyarak Düşen Kozalaklar Toplanır Ve Genel Olarak Soba Yakmak İçin Kullanılırken, Son Yıllarda Kozalak Reçeli Yapmak İçin De Kozalaklar Toplanır.

Kozalak Reçelinin İnsan Sağlığı İçin Birçok Faydası Bulunmaktadır;

Bu Faydaların Başında Öksürük, Nefes Darlığı Gibi Şikayetleri Azaltma Konusunda Etkili Olması Gelir. Aynı Zamanda Soğuk Algınlığı Gibi Hastalıklara Da İyi Geldiğini Bilinen Kozalak Reçeli Kahvaltı Sofralarında Tüketebileceği Gibi Ayrıca Bir Tatlı Kaşığı Yendikten Sonra Ilık Su İle De Tüketilebilir.

Kozalak Reçeli Ne İşe Yarar :

Kozalak Reçeli Hem Kahvaltı Sofralarında Hem De Ayrıca Tüketilebilen Ürünlerin Başında Gelir. Kozalak Reçeli Yapmak Son Yıllarda Oldukça Yaygın Olan Bir Reçeldir. Tıbbi Tedavinin Yanında Özellikle; Astım, Bronşit Ve Solunum Yolu Hastalıklarında Alternatif Olarak Kozalak Reçeli Tüketilebilir.
Kozalak Reçelinin Faydaları Saymakla Bitmeyecek Kadar Fazladır.
- Astım Dostu Olduğu Bilinen Kozalak Reçeli Özellikle Astım Hastalığı Olan Kişiler Tarafından Tüketilmesi Önerilir.
- Solunum Rahatsızlıklarının En Doğal İlaçlarından Bir Tanesi Olan Kozalak Reçeli Öksürük, Astım, Bronşit, Balgam Söktürücü Özellikleri Bulunur.
- Mineral Bakımından Zengin Olan Kozalak; Akciğerleri Temizleme Konusunda Da Etkilidir. Kozalak Reçelinin Tüketilmesi Akciğerleri Temizlediği İçin; Daha Rahat Nefes Almaya Yardımcı Olur.
- Vücut Direncini Artıran Kozalak Reçeli; Özellikle Soğuk Kış Aylarında Vücudun Direncini Korumada Etkilidir.
- Çam Kozalağı Yağı Çıkartılarak Saçlara Sürüldüğünde, Bu Yağ Saçlara Canlılık Verir Ve Saçları Besler.
- Kokusu Ferahlatıcı Bir Özelliğe Sahip Olan Çam Kozalağı Stres Giderici Bir Şifa Kaynağıdır.

Çam Kozalağı Reçeli Neye İyi Gelir:

Çam Kozalağı Tüketimi Sık Sık Yapılması Gereken Besinlerin Başında Gelir. Özellikle Solunum Yolu Rahatsızlıkları Olan Kişiler Çam Kozalağı Reçelini Aç Karnına Bir Kaşık Yiyerek Üzerine Ilık Su İçtiklerinde Ve Bu Uygulamayı Bunu Düzenli Yaptıklarında Solunum Rahatsızlıklarını Hafiflettiği Görülecektir.
Bağışıklığını Güçlendirmek İsteyen Kişiler De Yine Vücutlarının Dirençli Olmasını Sağlamak Amacıyla Çam Kozalağı Reçeli Kullanılmalıdır.

Çam Kozalağı Vücudu Yenileyerek Vücuda Enerji Verme Konusunda Etkili Olan Reçellerdendir. Düzenli Tüketilmesi Tavsiye Edilen Çam Kozalağı Solunum Yollarını Rahatlatır Ve Hastalıkları Önlemede Etkilidir Ve Doğal Şifa Kaynağı Olarak Bilinir.

Yorum Yapın

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi