Samandağ Biberi Yeşil 1 Kg
Samandağ Biberi Yeşil 1 Kg
Fiyat: 150.00 TL
Kategori: Hatay Yöresel Lezzetler & Mezeler
Kategori: Yöresel Lezzetler
Marka: Turunç Gıda
Ürün Kodu: TRNCG086
Stok Durumu: 841
Miktar:- +  
Bu ürün hakkında soru sorulmadı.

Soru Sorun

Adınız:
E-posta Adresiniz:


Sorunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Taze Yeşil Samandağ Acı Biberi

Doğal Şartlarda Yetiştirilen Yöresel Samandağ Biberinin,En Diri Ve En Tazesi Özenle Seçilip  Paketlenecektir. Mevsimine Göre Kırmızı Veya Yeşil Renkte Olabilir. Acı Sevenler İçin Harika Bir Üründür. Samandağ Biberi, Sadece Hatay’ın Samandağ İlçesinde Yetiştirilmektedir. Diğer Biberlerden Farkı Çok Acı Olmasıdır. 

Yeşil Biber Gerçek Acı Arayanlar İçin Harika Bir Tattır Ve Doğal Şifa Kaynağıdır. Kışın Her Türlü Ana Yemeklerinizde Kullanarak Yemeklerinize Lezzet Katması İçin Samandağ Yeşil Biberlerimizi Gönül Rahatlığı İle Kullanabilirsiniz. Samandağ Biberin En Belirgin Farkı Çok Acı Olmasıdır. Dış Yüzeyi Sert, Etli Ve Suludur. Biber, Yetişmeye Başladığı İlk Dönemlerde Yeşil, İlerleyen Zamanda Alaca Rengini Alır. Dalında Kaldıkça Ve Zaman Geçtikçe Kırmızılaşır

Samandağ Biberi Nerelerde Tükebilirsiniz  

Eğer Zayıflama Amaçlı Yemek İstiyorsanız İlk Başta Yemeğinize Ve Sağlığınıza Dikkat Etmelisiniz. Doktor Veya Diyetisyen Önerisiyle Yapınıza En Uygun Diyet Veya Önerileri Uygulamalısınız. Bunun Yanında Her Öğünde ( Kahvaltı, Öğle Ve Akşam Yemeği) 1’er Adet Samandağ Biberini Yemelisiniz. Kahvaltıda Boyuna (Jülyen) Doğrayarak (Söğüşlük), Öğle Ve Akşam Yemeğinde Yemeğinize Veya Salatanıza İnce İnce Doğrayarak  Yiyebilirsiniz. Bunun Dışından Közleyerek Te Yiyebilirsiniz. Közlenmiş Biberi Bir Kase Yoğurdun İçine Doğrayabilirsiniz. Dilerseniz Közlenmiş Domatesle Biber Salatası Da Yapabilirsiniz. 

Samandağ Biberini Nasıl Saklanır Ve Ne Kadar Dayanmaktadır

Samandağ Biberi Yapısı Gereği Etli Ve Sert Bir Biber Çeşidi Olduğu İçin Kolay Kolay Bozulmaz. Buzdolabında Saklayabilirsiniz. Eğer İsterseniz Daha Az Yer Kaplaması İçin Közleyip Derin Dondurucuda Da Saklayabilirsiniz. Etkisini Kaymetmez. Zaman İçinde Biber Yumuşayabilir Bu Önemli Değildir Közleyip Yiyebilirsiniz. Serin Ve Güneş Görmeyen Yerde De Saklayabilirsiniz.

Yorum Yapın

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi