Kaya Koruğu (600 Gr)
RESMİ BÜYÜT
Kaya Koruğu (600 Gr)
Fiyat: 25.00 TL
Kategori: Baharatlar ve Kurutulmuş Ürünler
Marka: Turunç Gıda
Ürün Kodu: yssoturunc087
Stok Durumu: 43
Miktar:- +  
Bu ürün hakkında soru sorulmadı.

Soru Sorun

Adınız:
E-posta Adresiniz:


Sorunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Kaya koruğu,  deniz kıyısındaki kayaların denize bakan kısımlarında yetişen, acı-ekşi karışımı bir tada sahip bir tür bitki. İşte bu küçük yapraklı ot bitkisinin turşusunu yapıyorlar samandağ civarlarında. Muhteşem bir şey,  çok hoş bir meze.
 
Kaya Koruğu Nasıl Yapılır?
 
Ekşi sevenler için bulunmaz bir nimet olan bitkinin turşusu ile beraber salamurası da yapılır. Özellikle daha çok bilinen ve yerel halkın sofrasından ayırmadığı turşusu oldukça lezzetlidir. Otlar temizlendikten sonra turşusu bilindik yöntemlerle yapılmaktadır. Kaya koruğu salamurası da en az turşusu kadar lezzetlidir.
 
Kaya koruğunun salatası ve mezesi de enfes tatları ile tercih edilir. Zeytinyağlı ve sarımsaklı mezesi bağımlılık yaratacak türdendir. Salata yapmak için diri kalacak şekilde haşlanan kaya koruğu kuru soğan, limon suyu, tuz ve dövülmüş sarımsak ile karıştırılır. Ardından üzerine zeytinyağı gezdirilerek son derece hafif, lezzetli ve sağlıklı bir salata yapılabilir. Kendinden iyotlu ve tuzlu bir yapıya sahip olduğu için tuz kullanımında aşırıya kaçılmaması gerektiği de unutulmamalıdır.
 
Balık Sofralarınızın Vazgeçilmezi Olacak Kaya Koruğu Turşusu Tarifi İçin: Söz konusu turşu balık çeşitlerine harika birer eşlikçidir.
 
 
 
 
 
 
 

Yorum Yapın

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Taksit Tutarı

Toplam

25.00 TL

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--

--