Soğuk Sıkım Zeytinyağı 1 Lt
Soğuk Sıkım Zeytinyağı 1 Lt
Fiyat: 500.00 TL
Kategori: Zeytin & Zeytin Yağları
Kategori: Zeytin Yağı Çeşitleri
Marka: Turunç Gıda
Ürün Kodu: TRNCG007
Stok Durumu: 588
Miktar:- +  
Bu ürün hakkında soru sorulmadı.

Soru Sorun

Adınız:
E-posta Adresiniz:


Sorunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Antakya Su Zeyti Zeytinyağı

Teknoloji İle Değil İnsan Gücüyle

“Teknolojinin Hayatımızın Her Aşamasına Girdiği Günümüzde Modern Sistemlerin Aksine Her Aşamasında İnsan Gücü İle  Elde Ettiğimiz Zeytinyağlarımız Her Derde Deva Olarak Bilinmesinin Yanında Yemeklerimize Müthiş Lezzet Katması Yönü İle Bilinmektedir

Yemeklere Lezzet Vermesinin Yanında Alternatif Tıp Alanında Her Derde Deva Olarak Bilinen Zeytinyağı Konusunda Geleneksel Yöntemleri Kullanan Nadir İller Arasında Yer Alıyoruz.

Hatay Zeytinyağının Geleneksel Üretimini Sürdüren Nadir İllerimizden Biridir. Hatay'ın Zeytinyağı, Su Zeyti Denilen Özel Bir Teknikle Üretilir. Bu Teknik, Olgunlaşmış Zeytinin Ezildikten Sonra, Özel Havuzlarda Ilık Su Üzerinde Biriktirilen Yağının, Su Yüzeyinden Dikkatle Toplanması Esasına Dayanır.

Zeytinyağı Ezilirken Çekirdeğinin Kırılmamasına Özellikle Dikkat Edilir. Su Zeytine, Kırılmış Acı Çekirdek Yağının Karışmaması Nedeniyle Su Zeytinin Kalitesi De Yüksek Olur.

Doğu Akdeniz Bölgesinde Bulunan Antakya'nın Toprak Yapısı Ve İkliminin Zeytin Üretimi İçin Sağladığı İdeal Ortam Sayesinde, Bu Bölge Binlerce Yıldır Zeytinin Anavatanı Olarak Bilinmektedir. Akdeniz'den Gelen Bol Oksijen, Uygun İklim, Uygun Toprak Yapısı Ve Antakya Yöresinin Seçkin Zeytinlerinin Bir Araya Gelmesi  Zeytinyağı'nı Gurmelerin Tercihi Haline Getirmiştir.

 

Yorum Yapın

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'e dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi